Категория: Успехи на ученици

Успехи на ученици през 2021-2022

Александрина Янкова – ученичка в XI клас

Голяма награда на международен конкурс “Дете се роди, Син ни се даде” в категория рисунка

I-во място на Международен културен форум “Велики Преслав – история на цял един народ” в категория „Живопис“

II-ро място на областен кръг на олимпиада по испански език

III-то място на Международен културен форум “Велики Преслав – история на цял един народ” в категория „Приложно-декоративни творби и проекти“ 

Александър Славчев, Евита Тинкова, Диляна Чопаринова и Михаела Вълчева – ученици в XI клас

III-то място за отбора им MEDA с техния плакат „Personal Social Responsibility“ в категория 2 на националния кръг от Международния конкурс за статистически плакат 2020 – 2021 на НСИ. 

 

Участниците в трите категории имаха за задача да подготвят плакат на тема от областта на екологията, околната среда и устойчивото развитие, която да илюстрират със статистически данни от собствени проучвания или надеждни източници, като използват подходящи средства за визуализация.

 

Боби Маул – ученичка в X клас

Голямата награда във втора възрастова група за стихотворението си “Jesus Our Saviour” от Международния конкурс “Роди се дете, син ни се даде”

Класирана е на полуфинал в Международната олимпиада по английски език“HIPPO

 

 

Божидара Костадинова – ученичка в VIII клас

III-то място в Национален конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ“, категория “Стихотворение”.

Боримир Атанасов – ученик в X клас

I-во място в областния кръг на Националната олимпиада по английски език и класиран за националния кръг

III-то място на областния кръг на Националната олимпиада по философия

Отличие от Националното състезание за креативно писане на английски език “Creative Writing” 

 

Класиран е на полуфинал в Международната олимпиада по английски език“HIPPO“    

 

Боян Стойков – ученик в VIII клас

Специална награда за есето си “Приказка за коледните символи” в Шестото издание на Международния конкурс за ученическо творчество “Роди се дете, Син ни се даде” 2021

Валентин Андреев – ученик в IX клас

I-во място в областния кръг на Националната олимпиада по испански език и класиран за националния кръг

 

Отличие от Националния конкурс “Рождество на Спасителя” в категория “Поезия”

 

Виктор Лазаров – ученик в VIII клас

I-во място в Областния конкурс за есе на тема „Промени ли ни изолацията към по-добро?“

 

Специална награда за разказа си “Гост” в Шестото издание на Международния конкурс за ученическо творчество “Роди се дете, Син ни се даде” 2021 

 

Давид Михайлов – ученик в IX клас

Специална награда от Областния конкурс “За да я има България”, организиран от Община Добрич

Даная Димитрова – ученичка в VIII клас

I-во място в Международния турнир „Юлиян Русев“

II-ро място и три III-ти места в Международния турнир ,,Бриз”

II-ро място и две III-ти места в Международния турнир ,,Плувни таланти”

III-то място в Международния турнир по плуване ,,Black Сea Cup”

Деян Малчев – ученик в X клас

Шампион на България с юношеския отбор на ХК „Добруджа“ и с приз за най-добър защитник в първенството

Участва в Националния отбор на България по хандбал за юноши 

Дилян Илиев – ученик в IX клас

II-ро място на областния кръг на Националната олимпиада по английски език

Класиран е на полуфинал в Международната олимпиада по английски език“HIPPO

Диляна Чопаринова – ученичка в XI клас

II-ро място на Областния кръг на Националната олимпиада по български език и литература

 

Отличие в Националния конкурс “Пространство и време”, организиран от Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”. 

 

 

Евита Тинкова – ученичка в XI клас

 

Отличие от Националното състезание за креативно писане на английски език “Creative Writing”

Елена Христова – ученичка в X клас

II-ро място в областния рецитал „За да я има България”

II-ро място в конкурса за превод “Трансформации 2021” на Великотърновския университет

III-то място в областния кръг на олимпиадата по български език и литература

Жанет Генова – ученичка в VIII клас

I-во място в Национален конкурс за дигитална рисунка „Детство мое, реално и вълшебно“, Ловеч

I-во място за мултимедийна презентация в Националния конкурс на Дирекция „Национален парк Пирин“ за фотография, рисунка, есе и мултимедийна презентация „През девет планини в десета“

I-во място в XVI Национален конкурс за дигитална рисунка „Морето, морето, морето…“ Варна 2021

II-ро място в Национален конкурс за дигитална рисунка „Моето училище – моят свят“, Бургас

II място за мултимедийна презентация в VIII Национален конкурс “Национален парк “Рила” – познат и непознат”

II място в Националния конкурс за компютърна графика “Забележителности в България” – гр. Кърджали

III-то място в XVI Национален конкурс за дигитална живопис и графика „Моята България“

III-то място за дигитална рисунка в VIII-ми Конкурс за детско творчество „Аз, моето семейство, моят град“, Габрово под патронажа на Министерство на културата

Йоана Георгиева – ученичка в XI клас

I-во място в Национален литературен конкурс на тема „Животът е хубав, въпреки диагнозата…“

I-во място в националния форум „Арнаудови срещи“, организиран от Регионална библиотека „Любен Каравелов“ град Русе в направление „Философия“, категория „Разработки от ученик и учител“. Екипът Йоана Георгиева и д-р Маргарита Христова кандидатства с доклад “Основания и аспекти на постмодерната индивидуална и социална идентичност” и приложение под формата на мисловна карта.

III-то място в областния кръг на Националната олимпиада по български език и литература

III-то място в областния кръг на Националната олимпиада по испански език

III-то място в Националния конкурс за кратък фентъзи разказ „Вино от глухарчета през зимата“

Медал и сертификат за отлично представяне в Националния конкурс “Млад писател” 2021 и номинирана за един от най-добрите 12 млади писатели на България

Лидия Лазарова – ученичка в XII клас

I-во място на Областния кръг на Националната олимпиада по български език и литература

I-во място на Областния конкурс за рецитация “За да я има България”

III-то място на Международния конкурс за есе “Пътят на българите до Освобождението”

III-то място в категория “Проект” на Националната ученическа конференция по гражданско образование “Семейство – училище – общество”

III-то място в категория “Проза” от Националния литературен конкурс на името на поета Кръстьо Хаджииванов

Финалист на Осмия международен литературен конкурс “Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена”, организиран от Центъра за еврейско-българско сътрудничество „Алеф“

Мартина Пейчева и Лидия Лазарова – ученички в XII клас

II-ро място на Международния конкурс “Морски звездички” – дует 

Лилия Димитрова – ученичка в X клас

I-во място в областния кръг на Националната олимпиада по испански език и класирана за националния кръг

II-ро място в категория „Есе на испански език“ от  Националната олимпиада за творческо писане на есе по изображение PICTA SCRIPTA

III-то място в категория „Презентация“ от Националното състезание „Аз мога тук и сега“

III-то място в конкурса за превод “Трансформации 2021” на Великотърновския университет

III-то място на областния кръг на Националната олимпиада по философия

III-то място на областния кръг на Националната олимпиада по английски език

Мартина Пейчева – ученичка в XII клас

II-ро място в Международния конкурс “Морски звездички”

III-то място от конкурса „Морско конче“ – Варна

Михаела Вълчева – ученичка в XI клас

I-во място в областния кръг на Националната олимпиада по биология и здравно образование

II-ро място в областния кръг на олимпиадата по български език и литература

II-ро място в V Областен конкурс за есе на тема: “Как общуваме днес?“

Голямата награда в трета възрастова група за разказа си “Вяра ни се даде, Любов ни се роди” от Международния конкурс “Роди се дете, син ни се даде”

Отличие в Националния конкурс “Пространство и време”, организиран от Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”

Полин Кондова – ученичка в X клас

III-то място в Националната олимпиада по ментална аритметика 

Пресиана Стефанова – ученичка в X клас

II-ро място в областния кръг на Националната олимпиада по философия

Голямата награда във втора възрастова група за разказа си “Борбен син” от Международния конкурс “Роди се дете, син ни се даде”

Класирана е на полуфинал в Международната олимпиада по английски език“HIPPO

Радослав Тодоров – ученик в VIII клас

Международния турнир по плуване „SHARKS CUP BURGAS 2021” (възрастова група „Юноши младша”):

I-ви места в 100 м бруст, 100 м бътерфлай и 400 м свободен стил

От Международния турнир по плуване „TALENT CUP 2021” (възрастова група „Юноши младша”):

I-ви места в 50 м бруст, 100 м свободен стил и 100 м бруст

II –ро място – 400 м свободен стил

От Международния турнир по плуване „BLACK SEA CUP 2021”:

I-ви места в 1 500 м свободен стил, 50 м бруст и 100 м бруст

II-ро място – 100 м свободен стил


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДЪРЖАВНО ЛИЧНО ОТБОРНО ПЪРВЕНСТВО „ЮНОШИ МЛАДША”

06-08.08.2021г. – 50 м басейн

I-ви места в 200 м свободен стил, 400 м свободен стил, 100 м бътерфлай, 100 м свободен стил, 1 500 м свободен стил, щафета 4*100 м свободен стил, щафета 4*100 м смесена по стил и щафета 4*200 м свободен стил

 

МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР ПО ПЛУВАНЕ „BURGAS SWIMMING OPEN 2021” (Възрастова група „Юноши младша”)

1517.10.2021г. – 25 м басейн

 

I-ви места в 100 м бруст, 50 м бруст, 100 м бътерфлай и 100 м свободен стил

Радостин Русев – ученик в XI клас

I-во място в областния кръг и VII-мо място в националния кръг на Националното състезание за речеви и комуникативни умения на английски език

Рая Димова и Габриела Ангелова – ученички в X клас

II-ро място с презентацията “Училище в пандемия” от VII Национална ученическа конференция по гражданско образование “Семейство-училище-общество” – гр. Добрич, III-та възрастова група, раздел “Презентации” 

Райа Николова – ученичка в X клас

 

II-ро място в конкурса за есе „Изборът да си свободен“, организиран от Превантивно-информационния център към Общинския съвет по наркотични вещества в гр. Добрич

Самуил Василев – ученик в IX клас

I-во място в конкурс за есе на тема ,,Познаването на правото – гарант за бъдещето на младежта“ на Административен съд – град Добрич

I-во място в Националния конкурс „Вярата, животът и човекът“, посветен на Никола Вапцаров

III-то място в областния кръг на Националната олимпиада по философия

Поощрителна награда от Националната олимпиада за творческо писане на есе по изображение PICTA SCRIPTA

Поощрителна награда от Националния конкурс „Хората – еднакви и различни“, организиран от Националния дворец на децата

 

 

Соня Генова – ученичка в VIII клас

I-во място в Националната олимпиада по информационни технологии

II-ро място в Националното състезание по информационни технологии, Благоевград

I-во място в Национално състезание „ИТ Свят“ в категория „Уебсайт – писан код“

I-во място (Златен медал) – Международен конкурс за компютърна рисунка „Творчество без граници“, с подкрепата на еврокомисаря Мария Габриел;

I-во място в XVI Национален конкурс за дигитална живопис и графика „Моята България“

I-во място в Национален конкурс за дигитална рисунка „Моето училище – моят свят“, Бургас

I-во място в Национален конкурс за дигитална рисунка „Детство мое, реално и вълшебно“, Ловеч

I-во място в категория Компютърна рисунка 7-11клас от Петия международен коледен конкурс на списание “Табла” – Сърбия

I-во място в Националния конкурс за компютърна графика “Забележителности в България” – гр. Кърджали.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СIII-то място в Национален конкурс за компютърна графика „Красотата на Родопите“, Кърджали

Голямата nаграда в категория Рисунка на втора възрастова група от Международния конкурс „Роди се дете, син ни се даде!“

Първа награда за YouTube канал на младежкото жури и Специална награда за цялостно творчество на името на акад. Хачо Бояджиев от Арлекин Фест;

II-ро и III-то място в XVI Национален конкурс за дигитална рисунка „Морето, морето, морето…“ Варна 2021

Голяма награда за компютърната си рисунка в Шестото издание на Международния конкурс за ученическо творчество “Роди се дете, Син ни се даде” 2021

Славена Боянова – ученичка в XI клас

I-во място на областния кръг на националната олимпиада по испански език

I -во място на областния кръг на националната олимпиада по география и икономика и класирана за национален кръг

Златна диплома за участието си в Национален литературен конкурс за творба в жанра “апева”, а произведенията й са публикувани в Първа антология на българската апева

Стефани Георгиева – ученичка в VIII клас

II-ро място в първия кръг „Аз зная английски език“ от Националните състезания „Многознайко“

III-то място във финалния кръг „Аз зная английски“ от Националните състезания „Многознайко“.

 

Стивън Стоянов – ученик в VIII клас

Златен медалист в индивидуалната надпревара (Ката 2007 момчета) и носител на трета отборна награда от състезанието за националната купа, организирано от Българската национална федерация по карате

Христо Ташев – ученик в IX клас

I-во място в Областния конкурс “За да я има България”, организиран от Община Добрич

II-ро място в Националния конкурс по фотография “Фотоприказки” 

 

Успехи на ученици през 2020-2021

Александрина Янкова – ученичка в X клас в ЧПГТП „Райко Цончев“.

I-во място в областния кръг на олимпиада по испански език.

Боримир Атанасов – ученик в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място в областния кръг на олимпиадата по английски език.

Класиран е и за националния кръг на олимпиадата по английски език „Hippo“.

Васил Василев – ученик в XII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място в олимпиадата за творческо писане „Picta Scripta“ за историческо есе.

II-ро място на септемврийски конкурс на scoolmedia.com за интервюто ”Мечта от друга галактика”.

Габриела Ангелова и Рая Димова – ученички в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място в Националния турнир по информационни технологии “IT СВЯТ“ (групови награди в категория „Уеб сайт“ заедно с Фондация „Свети Николай Чудотворец“).

Велимир Йорданов – ученик в XI клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място на областната олимпиада по биология и здравно образование.

Дилян Илиев– ученик в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място в областния кръг на Националното състезание за речеви и комуникативни умения на английски език.

Диляна Чопаринова – ученичка в X клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място във Форум за публични ученически изказвания “Словото”.

Димитър Димитров – ученик в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място в  Националната олимпиада по ментална аритметика.

Евита Тинкова – ученичка в X клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място в областния кръг и VIII-мо място в националния кръг на Националното състезание за речеви и комуникативни умения на английски език.

Елена Христова – ученичка в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място в IV областен конкурс рецитал “За да я има България”, организиран от Община град Добрич.

Йоана Наскова – ученичка в X клас 

II-ро място в областния кръг на олимпиада по испански език.

III-то място във финалното класиране на Mеждународния конкурс по превод за студенти и ученици „Tрансформации 2020“, организиран от Великотърновския университет “Св.св. Кирил и Методий”, за превод от английски език в раздел “Проза”.

Мартина Пейчева, Давид Коршев и Лидия Лазарова– ученици в XI клас 

II-ро място на Националната ученическа конференция по гражданско образование „Семейство–училище–общество”.

Лилия Димитрова – ученичка в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

III-то място в Mеждународен конкурс по превод за студенти и ученици „Tрансформации 2020“, организиран от Великотърновския университет “Св.св. Кирил и Методий”, за превод от английски език в раздел “Проза”.

Полин Кондова – ученичка в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място на Националния конкурс за есе “Доза доброта”, организиран от Община Добрич и Превантивно-информационния център към Общинския съвет по наркотични вещества.

Пресиана Стефанова – ученичка в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

Iво място в Националния турнир по информационни технологии “IT СВЯТ“ (индивидуална награда в категория „Уеб сайт“).

II-ро място в олимпиадата за творческо писане „Picta Scripta“ за философско есе.

Габриела Ангелова, Пресиана Стефанова, Александрина Янкова и Лидия Лазарова– ученици в IX, X и XI клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

Специална награда и статуетка от Международния културен форум „Велики Преслав – историята на цял един народ“ за направата на макета на Златната църква във Велики Преслав по време на цар Симеон Велики.

Татяна Иванова – ученичка в XII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място в световното състезание „Space Magica Space World Cup” India.

I-во място в категория „Социално предприемачество“ във финалите на международното състезание „ MultiTalent Quest“.

I-во място от международния фестивал „Утринна звезда“, категория: инструменталисти (барабани) възраст: 15-18 години.

II-ро място в националния конкурс с международно участие „България в картини и слово“ – поезия и СПЕЦИАЛНАТА НАГРАДА на председателката на журито – Лора Лазар.

II-ро място в националния конкурс „Пробуждане“ – поезия.

II-ро място в пилотния сезон на  AbleMentor 2019/2020 за развиване на личностен проект.

Шампионската купа, златен медал и сертификат в “Space Magica Online Space Quiz World Cup”.

Успехи на ученици през 2019-2020

Боримир Атанасов – ученик в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място в областния кръг на Националното състезание за речеви и комуникативни умения на английски език през учебната 2019/2020 година

I-во място на областната олимпиада по английски език и участник в националния кръг през учебната 2019/2020 година
Учител: Драгомир Цукев

Евита Тинкова – ученичка в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място в областния кръг и III-то място в националния кръг на Националното състезание за речеви и комуникативни умения на английски език през учебната 2019/2020 година
Учител: Драгомир Цукев

Петя Катранджиева – ученичка в X клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място на областната олимпиада по астрономия през учебната 2019/2020 година
Учители: Атанас Атанасов и Лидия Радева

II-ро място на областната олимпиада по математика през учебната 2019/2020 година
Учител: Цветинка Орешарова

Рая Димова – ученичка в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място в VI НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ КОНКУРС „НАЦИОНАЛЕН ПАРК „РИЛА” – ПОЗНАТ И НЕПОЗНАТ” през учебната 2019/2020 година
Учител: Мария Кирилова

Велимир Йорданов – ученик в X клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място на областната олимпиада по биология и здравно образование през учебната 2019/2020 година
Учител: Иванка Димитрова

Йоана Георгиева – ученичка в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място на Областната олимпиада по испански език
Учител: Надя Петкова

Успехи на ученици през 2018-2019

Александрина Янкова – ученичка в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място в конкурс за млади художници „Пейзаж от моята България“  в град Троян.
Учител: Олга Иванова

II-ро място в турнир по информационни технологии и информатика „IT СВЯТ“
Учител: Мария Кирилова

Александър Славчев – ученик в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място (дълъг скок) в общинския етап на ученическите игри, организирани от Община град Добрич през учебната 2018/2019 година
Учител: Йордан Дейков

Антоан Койчев, Дилян Раев, Лидия Лазарова, Александър Славчев и Стефани Маринова – ученици в IX, X и XI клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място на областния кръг на Фестивала на авторска драматургия и театър на английски език и номинация за най-въздействащо музикално-сценично изпълнение в националния кръг през учебната 2018/2019 година
Учител: Драгомир Цукев

Диляна Чопаринова – ученичка в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място в олимпиадата за творческо писане „Picta Scripta“  за литературно есе през учебната 2018/2019 година
II-ро място във Форум за публични ученически изказвания “Словото 2019”
Поощрителна награда от Националния форум за публични ученически изказвания „Словото 2018“ в първа възрастова група.
Учител: Маргарита Христова
II-ро място на Националното състезание за говорни и комуникативни умения по английски език в Стара Загора през учебната 2018/2019 година
Учител: Драгомир Цукев

Евита Тинкова – ученичка в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място в олимпиадата за творческо писане „Picta Scripta“  за философско есе през учебната 2018/2019 година
Учител: Маргарита Христова

Иван Иванов – ученик в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място в Областния кръг на олимпиадата по Информационни технологии, Направление: Уеб сайт, Сайт на ЧПГТП “Райко Цончев” през учебната 2018/2019 година
Учител: Мария Кирилова
I-во място в турнир по информационни технологии и информатика „IT СВЯТ“ през учебната 2018/2019 година
Учител: Мария Кирилова

Йоана Георгиева – ученичка в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място във Форум за публични ученически изказвания “Словото”.
Учител: Маргарита Христова

Константин Киров – ученик в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

II-ро място в Областния кръг на олимпиадата по Информационни технологии, Направление: Уеб сайт, Сайт на ЧПГТП “Райко Цончев” през учебната 2018/2019 година
Учител: Мария Кирилова
I-во място в турнир по информационни технологии и информатика „IT СВЯТ“ през учебната 2018/2019 година
Учител: Мария Кирилова

Лидия Лазарова – ученичка в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място в олимпиадата за творческо писане „Picta Scripta“  за литературно есе
Грамота за отличие в националния конкурс за есе, посветен на 115 г. от рождението на Атанас Далчев, организиран от РУ „Ангел Кънчев“, филиал Силистра
Поощрителна награда от областния конкурс за есе „Защо семейството е важно за всяко дете“ през учебната 2018/2019 година
Учител: Маргарита Христова

Лидия Лазарова и Давид Коршев – ученици в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място за плакат „Подготвени ли сме за професиите на бъдещето?“ като отбор Young Investigators в националния кръг на Международния конкурс за статистически плакат 2018-2019, организиран от Националния статистически институт.
Учител: Силвия Колева

Михаела Вълчева – ученичка в VIII клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

III-то място (лека атлетика) в общинския етап на ученическите игри, организирани от Община град Добрич през учебната 2018/2019 година
Учител: Йордан Дейков

Петя Катранджиева – ученичка в IX клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

I-во място на Националното състезание по финансова математика през учебната 2018/2019 година
II-ро място от Математическия турнир „Иван Салабашев“
II-ро място на Коледното математическо състезание
Учител: Цветинка Орешарова

Лидия Лазарова и Антоан Койчев – ученици в IX  и X клас в ЧПГТП „Райко Цончев“

III-то място на Националната ученическа конференция по гражданско образование „Семейство–училище–общество” през учебната 2018/2019 година
Учител: Надежда Иванова

Стефани Маринова– ученичка в 12  клас в ЧПГТП “Райко Цончев”

III-то място в Националния форум за публични ученически изказвания „Словото 2018“.

Успехи на ученици през 2016/2017 и 2017/2018

Алея на успяващите

2017-2018г.

Стефани Маринова, Полина Петрова, Станимир Василев и Радослав Колчев – отборът на ЧПГ „Райко Цончев“, който успя да пребори в оспорвана конкуренция над 800 ученици от цялата страна, разпределени в 253 отбора на
Международното състезание за социални иновации. Отборът, който превърна една неконвенционална и безаналогова идея в национален победител и имаше привилегия да представи България на международен финал!

Лидия Лазарова – II-ро място на националния конкурс за есе „Душата ми е пленница“

Дарен Стоянов – I-во място на областната олимпиада по информационни технологии

Кристиан Найденов, Дарен Стоянов и Дилян Раев – отличие от Национална конференция по гражданско образование “Семейство-училище-общество”

Николай Колев – грамота от ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“ за
участие в конкурс за презентация

Антоан Койчев, Давид Коршев, Лидия Лазарова, Анжела Каменова, Ферея Адем, Кристиян Найденов, Дарен Стоянов, Нико Пасев,
Дилян Раев, Самуил Станчев
получиха купата на Националната конференция по гражданско образование „Семейство – училище – общество“  2018 за спектакъла „Оневиняване“, посветен на Кръстю Никифоров.

2016-2017 г.

Стефани Маринова – отличие на Българската академия на науките за проекта й „Иван Хадживълков – забравеният дарител на Добруджа”. Отличието бе присъдено в категория  история и краезнание за детайлно проучване на разнообразни извори.

Янина Донева, 12 клас – първо място на Областната олимпиада по БЕЛ; участник в Националната олимпиада в гр. Габрово